Gaia Creams jest działalnością rodzinną, która narodziła się z potrzeby powrotu do prawdziwie naturalnego, nienaruszającego równowagi ekologicznej życia oraz z głębokiego przekonania, że zewnętrzne piękno jest pełnym obrazem tego, co dzieje się w naszym wnętrzu.
Skóra jest nie tylko naszym największym organem, jest też naszym najbardziej bezbronnym i widocznym narządem. Jej porowaty charakter sprawia, że  wcierane substancje wnikają w nią i transportowane są w głąb naszego organizmu. Dlatego to, czym karmimy naszą skórę od zewnątrz jest tak ważne jak to, czym karmimy nasze całe ciało od wewnątrz
(JESTEM TYM CO JEM!).
 

100% ZDROWY POKARM DLA SKÓRY

W Gaia Creams najważniejsze jest poszanowanie skóry, przyglądanie sie jej potrzebom i wspomaganie jej funkcji życiowych. Nie walczymy z tym zapracowanym organem, lecz wspomagamy go w samouzdrawianiu i odzyskiwaniu harmonii. Nasze żywe, autentycznie ekologiczne i zawsze świeże produkty stanowią mądrą, aromatyczną ucztę dla każdej skóry, także tej nadwrażliwej i wymagającej i zawierają wszytko to, czego nasza przepracowana i obciążona skóra tak bardzo dziś potrzebuje dla odzyskania i utrzymania zdrowia i dobrej kondycji.

0% WODY  0% OKROPIEŃSTW

Nasze pyszne produkty są wolne są od olejów mineralnych pozyskiwanych z ropy naftowej, syntetycznych barwników i aromatów, parabenów, formaldehydu, silikonów, DEA, GMO, alkoholu, sztucznych aromatów i kolorów, składników pochodzenia zwierzęcego, ukrytych wypełniaczy a nawet wody! Stosujemy tylko i wyłącznie wyselekcjonowane i przetestowane przez nas naturalne, certyfikowane organiczne żywe składniki roślinne z najlepszych ekologicznych upraw. I nic więcej! Nie stosujemy taże gotowych baz kosmetycznych powszechnie stosowanych przy ręcznie wyrabianych kosmetykach.

W Gaia Creams stosujemy wyłącznie szklane i aluminiowe opakowania. Nie używamy plastiku ze względów ekologicznych oraz z uwagi na bardzo ważny fakt, iż niebezpieczne substancje chemiczne użyte do jego wyprodukowania przenikają do opakowanych w niego kosmetyków (a także  żywności). 


100% ZAKUPY BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA

Stosujemy wyłącznie wyszukane etyczne masłą i oleje - jeśli to tylko możliwe – z certyfikatem Fair Trade lub odpowiednim. Wiele z naszych składników pochodzi z niewielkich tradycyjnych programów społecznościowych Sprawiedliwego Handlu. Nie używamy oleju palmowego, wosku pszczelego ani GMO. W życiu prywatnym oraz zawodowym stanowczo sprzeciwiamy się okrutnym i toksycznym praktykom stojącymi za produktami masowej produkcji oraz fałszywymi obietnicami piękna i wiecznej młodości w branży kosmetycznej. Co dzień budzimy się na nowo do podejmowania świadomych decyzji konsumenckich i staramy się naszą wiedzą dzielić z Wami.


100% PASJA  

Nasza pasją i motywacją jest dzielenie się z Wami naszymi zdrowymi, szczerymi wyrobami, wypełnionymi po brzegi prawdziwym dobrem, przy jednoczesnym minimalizowaniu negatywnych skutków społecznych i środowiskowych.

Wszystkie nasze produkty wyrabiane są z miłością, radością i dużą dozą pozytywnej energii przez Annę McGurran, założycielkę Gaia Creams - wegankę, która jednak nie ukrywa, że woli wzmocnić swój osłabiony organizm za pomocą propolisu od zaufanego pszczelarza niż testowaną na żywych istnieniach aspiryną, której lista skutków ubocznych jest nieskończona. W Gaia Creams wierzymy w dobro pierwotnej wymiany. Anna wierzy, że na kwestii zdrowia i uzdrawiania, Mama Ziemia zna się najlepiej. I to przekonanie jest właśnie podstawą Gaia Creams.

Gaia Creams  to pielęgnacja skóry  oparta na holistycznym i indywidualnym podejściu do skóry i ciała oraz miłości do Matki ZiemiWszystkie produkty Gaia Creams spełniają wymagania dla kosmetyków zgodnie z nowymi normami obowiązującymi od 11.07.2013 na terenie Unii Europejskiej co m.in. potwierdza nasze potwierdzone członkostwo w niezależnym stowarzyszeniu Guilts of Craft Soap & Toiletry Makers  
Guild of Craft Soap and Toiletry Makers
  vegan society 
Wszystkie nasze produkty zostały zarejestrowane przez Brytyjskie Stowarzyszenie The Vegan Society jako kosmetyki wolne od substancji pochodzenia zwierzęcego & GMO oraz jako nie testowane na zwierzętach.


  klub ok 
Otrzymaliśmy także bardzo dla nas ważny certyfikat Cruelty-Free od Klubu OK! oraz


 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
GAIA CREAMS.